Below is a little math equation, made of matchsticks, that does not add up. Can you move just one match stick and fix the equation?
Kids Riddles
Chicken and Egg
A chicken and an egg together cost $1.06. The chicken costs $1 more than the egg. How much does the egg cost?
Riddle Answer